KODUKORD

Vastu võetud üldkoosoleku otsusega 12.05.2005

KORTERIÜHISTU  TUULEKE
K O D U K O R D

Käesolev kodukord reguleerib korteriühistu Tuuleke liikmete käitumist seonduvalt Tallinnas Ehitajate tee 131/133 asuva elamu ühiste (mõtteliste) osade kasutamise, majandamise ja korrashoiuga, samuti liikmete omavahelisi suhteid  ning suhteid liikmete ja korteriühistu vahel.

1. ÜLDOSA

1.1  Korteriühistu Tuuleke, edaspidi “Ühistu”, on asutatud 17.11.2004.a. ning põhikiri on registreeritud Tallinna Linnakohtu registris 09.12.2004.a. registrikoodi nr. 80214011 all.
1.2  Käesolev kodukord põhineb eeldustel, et Ehitajate tee 131/133 (edaspidi nimetatud “Elamu”) on Ühistu liikmete KODU ning KÕIK naabrid on samaväärsed elanikud.

2.LIIKMED
2.1  Ühistu liikmeteks on ilma sellekohast avaldust esitamata Ühistu juriidilise isiku staatuse tekkimisest kõik Tallinnas Ehitajate tee 131/133 elamu korteriomanikud (edaspidi “Omanikud”).
2.2   Ühistu liikmelisuse tekkimine ja lõppemine on täpsustatud Põhikirjas.

3. ARVESTUS LIIKMETE ÜLE
3.1   Ühistu juhatus peab oma liikmete registrit, millesse kantakse Põhikirjas loetletud andmed.
3.2  Juhatusel on õigus kanda registrisse ka muid andmeid (näiteks üldpind, mõõtjate näidud ja seisukord, teenusetarbijate arv, ümberehituste kooskõlastused, jms.), mis on olulised Ühistu tegevuse seisukohalt.
3.3  Ühistu juhatus peab arvet laekunud osamaksude ja sihtotstarbeliste maksete laekumise ja kasutamise üle.

4. LIIKMETE  ÕIGUSED  JA KOHUSTUSED
4.1  Ühistu liikmete õigused ja kohustused on sätestatud Ühistu põhikirjaga ning Eesti Vabariigi seadusandlusega.
4.2  Ühistu liige on kohustatud järgima ja täitma ka käesolevat kodukorda.
4.3 Ühistu liige vastutab enda ja oma perekonnaliikmete, samuti oma üürnike ja külaliste käitumise eest Elamus.

5. LIIKMETE JA JUHATUSE INFOVAHETUS
5.1 Ühistu liikmel on kohustus teavitada juhatust avastatud rikkumistest ja esinevatest probleemidest. Teavitada võib telefoni, kirja või e-sidekanalite teel.
5.2. Juhatusel on kohustus saadud informatsioon vastu võtta ja asuda vastavalt info iseloomule liigselt viivitamata tegutsema, et probleemi lahendada.
5.3   Paberkandjal pannakse oluline teave välja kõikides trepikodades olevatele teadetetahvlitele.
5.4   Ühistu elektronposti aadress on info@tuuleke.ee
.
6. ELAMU  HOOLDUS-  JA  REMONDITÖÖDE KORRALDAMINE

6.1     Ühistu mõtteliste osade ühist majandamist korraldab Ühistu juhatus elamute hooldus- ja remondieeskirjadest lähtuvalt. Kohustuste ja vastutuse jaotus korteriomanike ja Ühistu vahel on määratud järgmiselt:

6.1.1       Külmaveesüsteem – korteriühistu teenindab külmaveesüsteeme kuni korteris asetseva sulgarmatuurini k.a.
6.1.2       Soojaveesüsteem – korteriühistu teenindab soojaveesüsteeme kuni korteris asuva sulgarmatuurini k.a (v.a. käterätikuivati).  Käterätikuivati remondi, vahetuse ja paigaldamise kulutused kannab Ühistu liige. Käterätikuivati eemaldamiseks tuleb korteriomanikul küsida luba juhatuselt,kuna see võib viia maja soojaveesüsteemi tasakaalust välja.
6.1.3       Kanalisatsioonisüsteem – kanalisatsioonipüstiku (vertikaalis) hooldamine on korteriühistu pädevuses, korterisisest kanalisatsioonitorustikku hooldab korteriomanik ise.
6.1.4       Keskküttesüsteem – kogu keskküttesüsteemi hooldab korteriühistu. Juhul, kui korteriomanik soovib vahetada radiaatoreid, siis peab ta selleks saama juhatuselt kirjaliku nõusoleku, kusjuures paigaldatavate radiaatorite võimsus ja veevoolu takistus peavad vastama elamu projektile tasakaalustuse säilimiseks. Radiaatorite eemalduse, paigalduse ja vahetamisega seotud kulud kannab Ühistu liige.
6.1.5       Elektrisüsteem – korteriühistu teenindab elektrisüsteemi kuni korrusekilbi korteri peakaitsmeni k.a.

6.2     Elamu hooldus on perioodiliselt teostatav plaaniliste tööde kompleks, mille eesmärgiks on säilitada elamu pidev kasutuskõlbulik seisukord. Tööde korraldamise aluseks on elamu ülevaatuse tulemused, tehnosüsteemide ekspluatatsiooni eeskirjad ja nõuded.
6.2.1    Lisaks plaanilistele hooldustöödele teostatakse avariitöid (plaanivälised hooldustööd) ja elamu osade remonti. Korteriomandi reaalosade hoolduse korraldab omanik kooskõlas Ühistu põhikirja ja kodukorra nõuetega.
6.2.2   Mõtteliste osade  hoolduse korraldab Ühistu omanike üldkoosolekul kinnitatud majanduskava alusel.
6.2.3    Mõtteliste osade remondiks ja hooldamiseks sõlmib Ühistu juhatus vajalikud  lepingud.
6.2.4     Remonditööde ja suuremahuliste hooldustööde teostamiseks koostatakse nende tööde eelarve, finantseerimine toimub sihtotstarbelise kapitali kaudu, mille laekumise kohta peab juhatus eraldi arvestust.
6.2.5     Ühistu juhatus võib kehtestada igakuiselt makstava avariiremonditööde reservkapitali.Reservkapitali määr ei või ületada 1 kr/m2. Reservkapitali kehtestamiseks on nõutav juhatuse ühehäälne otsus.

7. ÜHISKASUTATAVTE  RUUMIDE  JA  TERRITOORIUMI  KASUTAMISE  KORD

7.1 Ühiskasutatavd ruumid jagunevad järgmiselt:
7.1.1   Avatud ruumid (kõigile elanikele vabalt kasutamiseks mõeldud) – trepikojad, keldrid.
7.1.2   Tehnilised ruumid (kasutamiseks ainult tehnilise personali poolt juhatuse teadmisel) – elektrikilbi ruum, soojussõlm, veemõõdusõlm.
7.2  Kõik elamu kasutajad on kohustatud kasutama üldkasutatavaid ruume ja alasid nende  otstarbest lähtuvalt.
7.3  Sõiduki parkimisel peab kinni pidama liikluseeskirjast ja lähtuma ratsionaalsest parkimisruumi kasutamise põhimõttest.
7.4  Sõiduk tuleb parkida nii, et see ei takistaks teiste sõidukite, eriti aga operatiivsõidukite ligipääsu hoonele ja/või hoone territooriumile.
7.5  Ühistu territooriumil on parkimise õigus ainult Ühistu hoone kasutajatel ja nende külalistel.
7.6  Ühistu prügikastidesse võib panna vaid Ühistu hoones/territooriumil tekkinud olmeprügi. Mujalttoodud prügi ladustamine on keelatud.
7.7  Ühistu prügikastidesse võivad prügi panna vaid Ühistu hoone kasutajad.
7.7.1   Prügikasti prügi toonud muu isik tuvastatakse ja talle esitatakse prügiveoteenuse arve   ühe  konteineri ühe tühjenduskorra eest.
7.8  Keelatud on viia juhatuse nõusolekuta prügikonteinerisse/selle kõrvale suuregabariitset prügi (asju, mis ei mahu konteinerisse), samuti ohtlikke jäätmeid.
7.9  Keelatud on omanikuta loomade toitmine maja territooriumil.

8. ELAMU SISEKORD

8.1 Majaelanikud on kohustatud:
8.1.1.   Kasutama  elu-, abi- ja muid ruume sihipäraselt ja neid korras hoidma.
8.1.2     Kuivatama pesu selleks ettenähtud kohtades.
8.1.3     Täitma sanitaar- ja hügieeninõudeid, kui korteris peetakse koeri, kasse või teisi loomi, mitte laskma  loomadel reostada trepikoda ja elamukrunti. Kui koduloomad on eelnimetatud kohti reostanud, on omanik kohustatud selle koheselt puhastama.
8.1.4      Lähtuma elamu kasutamisel Ühistu põhikirjast, käesolevast kodukorrast ja muudest õigusaktidest.
8.1.5      Esitama iga kuu 1.kuupäevaks veemõõdikute näidud. Elamu postkast asub 131 maja
neljanda trepikoja välisseinal.

8.2 Eluruumi kasutajal on keelatud:
8.2.1   Tekitada häirivat müra ööpäevaringselt.
8.2.1.1. Mürarikaste masinatega on lubatud töötada ajavahemikul 9-20.
8.2.2       Hoida korterites ja üldkasutatavates kohtades õhku saastavaid ning ruumide sihtotstarbelist kasutamist takistavaid esemeid ja aineid.
8.2.3       Lasta kanalisatsiooni kergestisüttivaid vedelikke, toidujäätmeid, kaltse ning muid esemeid ja aineid, mis võivad torustikke ummistada.
8.2.4       Risustada rõdusid esemetega, mis ulatuvad üle piirde, sh kuivatada pesu rõdupiirdest ülevalpool.
8.2.5       Puhastada ja kloppida aknalt või rõdult otse õue vaipu, vooditarbeid jm. majapidamisesemeid.
8.2.6       Rikkuda ja kõrvaldada elektri, sooja- ja külmavee sulgemis- või mõõteseadmetele paigaldatud plomme.
8.2.7       Muuta omavoliliselt elamu välisilmet, kinni ehitada rõdusid, trellitada aknaid, muuta trepikoja siseviimistlust ilma juhatuse kirjaliku loata.
8.2.8       Paigaldada katusele või elamu fassaadile individuaalseid raadio- ja TV-seadmeid ühistu juhatuse kirjaliku nõusolekuta.
8.2.9    Suitsetada või maha sülitada üldkasutatavates ruumides.

9. ÜHISKASUTATAVATE RUUMIDE JA TERRITOORIUMI KASUTAMISE KORRA JA SISEKORRA RIKKUMINE
9.1 Kui on tuvastatud punktides 7-8 toodud ühiskasutatavate ruumide ja territooriumi või elamu sisekorra oluline rikkumine, avalikustab ühistu korda rikkunud isiku nime (Ühistu liikme külalise puhul ka Ühistu liikme nime) ja rikkumise sisu trepikodade teadetetahvlil. Ühistu liiget teavitatakse tuvastatud rikkumisest kirja teel.

Comments are closed.